Instrukcja użytkowania:

 

 1. Meble należy użytkować zgodnie z ich przeznaczeniem.

 2. Meble należy użytkować w pomieszczeniach gwarantujących zabezpieczenie przed:
  - czynnikami atmosferycznymi o warunkach wilgotności powietrza do 50% oraz w temperaturze 5-30oC
  - bezpośrednim działaniem promieni słonecznych w szczególności należy dbać o fronty mebli.

 3. W celu właściwego działania systemu amortyzacji i samodociągu szuflad oraz amortyzacji domyku frontów, należy domykać je z odpowiednią siłą do momentu aż poczuje się opór samodociągów. Zabrania się dociskania w/w podzespołów. Dociskanie spowoduje trwałe uszkodzenie mechanizmów.

 4. Na blaty lub płyty robocze zabrania się stawiania gorących przedmiotów i naczyń zwłaszcza ściągniętych bezpośrednio z płyty grzewczej, piekarnika, mikrofalówki.

 5. Meble należy chronić przed zalaniem cieczą. W szczególności gdy dojdzie do zalania w okolicach połączenia blatów, należy niezwłocznie osuszyć zalane miejsce suchą szmatką. (WAŻNE! Absolutnie do wysuszenia zalanych miejsc nie stosować urządzeń elektrycznych emitujących ciepło np. suszarek, grzejników elektrychnych itp. urządzenia te emitują zbyt wysoką temperaturę i mogą doprowadzić do trwałego uszkodzenia mebli pod postacią przebarwień, uszkodzenia lub odklejenia się okleiny PCV, uszkodzenia frontów mdf foliowanych itp.)

 6. Zmywarkę jak i piekarnik należy otwierać nie wcześniej niż po 15 minutach od zakończenia cyklu mycia/pieczenia aby uniknąć uderzenia parowego, pomimo zabezpieczenia zgodnego z instrukcją użytkowania.

 7. Pod blat w okolicach zmywarki klient jest zobowiązany przykleić folię zabezpieczającą przed wilgocią dołączoną do wyposażenia sprzętu. W przypadku braku w/w podzespołu klient jest zobowiązany do dokupienia we własnym zakresie elementu zabezpieczającego blat pod rygorem utraty uprawnień z tytułu gwarancji.

 8. Zabrania się krojenia nożem po blacie w celu uniknięcia uszkodzenia bądź zarysowania blatu.

 9. W przypadku lodówek pod zabudowę zabrania się ponownego otwarcia frontów przed upływem minimum 1 minuty. Nie stosowanie się do zalecenia może doprowadzić do odkształcenia się frontu lub uszkodzenia zaczepów łączących lodówkę z frontem.

 10. Nie należy opierać się ani poddawać nadmiernym obciążeniom drzwi oraz szuflad meblowych.

 11. Do czyszczenia mebli należy używać miekkich, suchych lub lekko zwilżonych tkanin oraz preparatów przystosowanych do konserwacji materiałów z jakich są wykonane poszczególne podzespoły meblowe. Do czyszczenia białego lakieru zabrania się używania środków z wszelkiego rodzaju woskami, które przebarwiają lakier.

 12. Klient jest zobowiązany do okresowego sprawdzania śrub i dokręcania ich oraz do regulacji frontów w celu uniknięcia ocierania się podsespołów przy otwieraniu. Instukcja regulacji większości podzespołów dostępna jest na stronie www.stoltap.p9.pl w zakładce meble kuchenne - INSTRUKCJA REGULACJI (na dole ekranu). Klienci nie posiadający dostępu do internetu mają możliwość otrzymania wydruku instrukcji po uprzednim powiadomieniu telefonicznym. Instrukcja zostanie wysłana na adres klienta w ciągu 7 dni roboczych za pośrednictwem poczty.

 13. W razie wątpliwości, co do sposobu użytkowania mebli, przed podjęciem jakiejkolwiek czynności opisanej w niniejszej instrukcji należy skontaktować się ze sprzedawcą.

 

 

KONTAKT

Meble kuchenne       695984190

_________________________

E-MAIL

stoltap@op.pl
_________________________

ADRES

Sądrożyce 8, 56-416 Twardogóra
_________________________

SKLEP FIRMOWY

Studio Mebli Kuchennych
ul. Daszyńskiego 43
50-310 Wrocław

Czynne:
Poniedziałek-Czwartek
12.00-19.00

STANOWISKO HANDLOWE

Wrocław Dworzec Świebodzki
ul. Robotnicza 2
Sektor meblowy, stanowisko 23,24
_________________________
Copyright (c)2014 STOL TAP Babij